1033 Budapest, Vörösvári út 93. | Telefon: +36 1 388-69-00
Erste Altofener Deutsche Nationalitätenschule
~ Alapítva 1869 ~

2021/2022-es tanév

IDŐPONTOK, PROGRAMOK

 
 

Augusztus

 

23. hétfő

Alakuló nevelőtestületi értekezlet

 

30. hétfő

Tanévnyitó nevelőtestületi értekezlet

 

Szeptember

 

1. szerda 800

Tanévnyitó ünnepség, első tanítási nap

 

2. csütörtök 1700

Szülői értekezlet első évfolyamon

 

11. szombat

Aldi Női Futógála

 

13. hétfő 1700

Szülői értekezlet 2-4. évfolyamon

 

14. kedd

Felsős szülői 1700 5. évfolyam; 1730 6-8. évfolyamok

 

17-ig

Diagnosztikus mérés német nyelvből 3-8. évfolyam

 

hónap közepe

Rövid DIFER elvégzése

 

20-24.

Papírgyűjtés

 

24. péntek

Magyar Diáksport napja

 

20- okt. 11.

Pályaválasztási kompetenciák mérése 8. évfolyamon

 

 

„Erasmus +” program

 

Október

 

6. szerda

Aradi vértanúk napja – megemlékezés

 

7. csütörtök

Bessenyei Csenge minősítése

 

9. (dec. 20. helyett)

Sportnap/Spar Budapest Maraton

 

11. hétfő 1630-1830

1. fogadóóra

 

14. csütörtök 17.00

8. évfolyamos szülői értekezlet a beiskolázásról

 

15-ig (péntek)

Hosszú DIFER mérésre tanulók kiválasztása

 

15. péntek

Szüreti játszóház

 

19-20. kedd-szerda

Német vers- és prózamondó verseny

 

22. péntek

Megemlékezés az 56’-os forradalomról

 

 

„Erasmus +” program

 

Őszi szünet: október 25. hétfő - október 29. péntek, első tanítási nap: nov. 2. kedd

 

November

 

2-5.

Elemgyűjtés

 

5-ig (péntek)

DIFER-re kiválasztottak jelentése az OH-nak

 

3. szerda

Kazinczy verseny 4. évfolyamon

 

10. szerda

Ovisok Márton napi ünnepsége

 

11. csütörtök

Márton-napi ünnepség

 

12. péntek

Magyar nyelv napja

 

15-19.

Helyesírási verseny felső tagozaton

 

16. kedd

Népdaléneklési verseny

 

17. szerda

Könyvtárverseny 3-4. évfolyamon

 

19. péntek

Német művészeti szemle

 

24. szerda du.

Leendő elsősök szüleinek tájékoztató

 
 

„Erasmus +” program

 

December

 

hónap első fele

Tanulmányi versenyek 3-4. évfolyamon

 

hónap eleje

A tanulók jelentkeztetése az OÁTV-re

 

6. hétfő

Mikulás ünnepség

 

6. hétfő 1630-1830

2. fogadóóra

 

7. kedd

Kazinczy-verseny felső tagozaton

 

10-ig péntek

Hosszú DIFER elvégzése

 

10. péntek

Karácsonyi kézműves foglalkozások

 

11. szombat

„Adventi készülődés”, Téli Vásár

 

hónap közepe

Német nyelvű adventi műsor Békásmegyeren

 

17. péntek

Karácsonyi ünnepség

 

20. hétfő

ledolgozva az október 9-i sportnapon

 

21. kedd

szakmai nap, 1. tanítás nélküli munkanap

 

Téli szünet: december 22. szerda – december 31. péntek. Első tanítási nap: január 3. hétfő

 

Január

 

hónap eleje

Rajzverseny

 

19. szerda

Megemlékezés a magyarországi németek kitelepítéséről

 

21. péntek

Első félév vége, osztályozó értekezletek

 

24. hétfő

Osztályozó értekezletek

 

26. szerda

Félévi értesítők kiosztása

 

27. csütörtök

DÖK-nap, diákparlament;
farsang 1400-1600 alsó, 1630-1930 felső tagozat

2. tanítás nélküli munkanap

 

28. péntek

Félévzáró nevelőtestületi értekezlet,
3. tanítás nélküli munkanap

 

31. hétfő 1700

Szülői értekezlet alsó tagozaton

 

 

„Erasmus +” program

 

Február

 

1. kedd 1700

Szülői értekezlet felső tagozaton

 

3. csütörtök

OÁTV német nyelv

 

7-9.

Alsós vers- és prózamondó verseny

 

9. szerda

Német tanulmányi verseny 5-8. évfolyamon

 

17. csütörtök

Felső tagozatos vers-és prózamondó verseny

 

19. szombat

Nyílt nap a leendő első osztályosok szüleinek

 

22. kedd

Magyar Parasport Napja

 

25. péntek

Megemlékezés a diktatúrák áldozatairól

 

Hónap vége

DSD Pilotprüfung (7. és 8. évfolyam)

 

 

„Erasmus +” program:

 

Március

 

hónap eleje

DSD I. írásbeli vizsga (8. évfolyam)

 

2. szerda

1. Sulikuckó

 

7. hétfő 1630-1830

3. Fogadóóra

 

7-11.

 Vállalkozói és Pénzügyi Témahét

 

11-ig

Országos mérésekhez adatok megküldése az OH-nak

 

11. péntek

Március 15-i megemlékezés

 

22. kedd

Megemlékezés a „Víz világnapjáról”

 

25. péntek

Művészeti szemle alsó tagozaton

 

26. szombat
(14. hétfő helyett)

Sportnap/Vivicittá városvédő futás

 

 

„Erasmus +” program:

 

Április

 

Hónap eleje

DSD I. szóbeli vizsga

 

4-8.

Digitális témahét

 

6. szerda

2. Sulikuckó

 

4-8.

Bemutató órák német nyelvből 1. és 4. évfolyamon

 

7. csütörtök

Egészség Világnapja

 

8. péntek

Tavaszi játszóház

 

11. hétfő

Költészet napja, irodalmi teaház

 

hónap közepe

OÁTV szóbeli fordulók

 

12. kedd

Megemlékezés a holokauszt áldozatairól

 

12. kedd

Pályaorientációs nap,
4. tanítás nélküli munkanap

 

13. szerda

Szakmai nap,
5. tanítás nélküli munkanap

 

Tavaszi szünet: április 14. csütörtök - 19. kedd. Első tanítási nap: április 20. szerda

 

21-22.

Elsős beiratkozás

 

22. péntek

ÖKO-nap; megemlékezés a Föld napjáról

 

25-29.

Fenntarthatósági témahét

 

 

Nemzetiségi nap; TrachtTag (4. és 6. évfolyamon tájházlátogatás)

 

25. hétfő 1630-1830

4. Fogadóóra

 

27. szerda

Értekezlet az aktuális mérésekről

 

28. csütörtök

Német továbbképzési nap

 

április vége

Követő DIFER 1-3. évfolyam

 

április vége, május eleje

Hangos olvasás mérése alsó tagozaton

 

Hónap vége

Tanulmányi versenyek

 

 

„Erasmus +” program:

 

Május

 

9-13.

Elemgyűjtés, papírgyűjtés

 

4-17.

OKÉV és nyelvi mérések 8. évfolyamon

 

2. hétfő 1700

Szülői értekezlet alsó tagozaton

 

3. kedd 1700

Szülői értekezlet felső tagozaton

 

18. szerda

Szülői értekezlet a beiratkozott elsősök szüleinek

 

18. szerda

4. évfolyamosok nyelvi mérése

 

18-31.

OKÉV és nyelvi mérések 6. évfolyamon

 

25. szerda

Kihívás napja, Gyermeknapi játszóház

 

31-ig

NETFIT eredményeinek feltöltése

 

 

„Erasmus +” program:

 

Június

 

2-3. csüt.-péntek

8. évfolyam írásbeli és szóbeli vizsgája német nyelvből

 

3. péntek

Nemzeti összetartozás napja, megemlékezés

 

6. hétfő

Pünkösd

 

9-10.

Tanulmányi kirándulás vagy osztályprogram

 

13. hétfő

Nevelőtestületi értekezlet, 6. tanítás nélküli munkanap

 

14. kedd

Jeles nap felső tagozaton

 

15. szerda

Jeles nap alsó tagozaton,
Ballagás

 

17. péntek 1700

Tanévzáró, bizonyítványosztás

 

24. péntek

Tanévzáró nevelőtestületi értekezlet

 

26- július 2.

Német nemzetiségi tábor Városlődön