Programjaink dátum szerint

2019/2020-as tanév

 

Szeptember
2. hétfő 800
Tanévnyitó ünnepély, első tanítási nap
4. szerda 1700
Szülői értekezlet első évfolyamon
9. hétfő 1700
Szülői értekezlet 2-4. évfolyamon
10. kedd
Szülői értekezlet felső tagozaton
1700 5. évfolyam
1730 6-8. évfolyamok
Drogprevenciós előadás 6-7-8. évfolyamosok szüleinek 16
30
14. szombat Sportnap, tanítási nap december 14. szombat helyett
Hónap közepe 5. diagnosztikus mérés magyarból és matematikából
Mérések németből 3-8. évfolyamon
23. hétfő Nagy iskolai kirándulás Pannonhalmára
24 – 27. 
Papírgyűjtés
27. péntek
Európai Diáksport Napja
28. szombat SPAR Budapest Maraton
Október
4. péntek
Aradi vértanúk napja – megemlékezés
5. szombat Öregdiák találkozó
8. kedd
SzakMázz! pályaorientációs nap, 1. tanítás nélküli munkanap
7-11.
Helyesírási verseny felső tagozaton
11. péntek Bolyai Matematika Csapatverseny
14. hétfő 1630-1830
1. Fogadóóra
15. kedd Zrínyi Ilona Matematikaverseny nevezési határidő
16. szerda
Bolyai Természettudományi verseny nevezési határidő
18. péntek
Szüreti játszóház
22. kedd
Megemlékezés az 56’-os forradalomról
24. csütörtök
8. évfolyamos szülői értekezlet a beiskolázásról
Őszi szünet: október 28. hétfő - október 31. csütörtök, első tanítási nap: november 4. hétfő
November
4. hétfő – 8. péntek
Elemgyűjtés
5. kedd – 6. szerda
Német vers- és prózamondó verseny
6. szerda
Kazinczy verseny alsó tagozaton
8. péntek Ovisok Márton-napi ünnepsége
11. hétfő
Márton-napi ünnepség, 2. tanítás nélküli munkanap
13. szerda
Magyar nyelv napja
15. péntek
Német művészeti szemle
18. hétfő
Danubia koncert
19. kedd
Népdaléneklési verseny
20. szerda
Könyvtárverseny 3-4. évfolyamon
27. szerda du.
Leendő elsősök szüleinek tájékoztató
December
Hónap első fele
Tanulmányi versenyek 3-4. évfolyamon
2. hétfő 1630-1830
2. Fogadóóra
4. szerda
Házi sakkversenyek
4-5. szerda-csütörtök
Nyílt nap az 1. évfolyamon
6. péntek
Mikulás ünnepség
6. péntek
Karácsonyi kézműves foglalkozások
7. szombat
"Adventi készülődés"
Karácsonyi Koncert
Téli vásár
10. kedd
Kazinczy-verseny felső tagozaton
14. szombat
Tanítási szünet szeptember 14. helyett
Hónap közepe
Német nyelvű adventi műsor Békásmegyeren
20. péntek
Karácsonyi ünnepség
Téli szünet: december 23. hétfő - január 3. péntek. Első tanítási nap: január 6. hétfő
Január
Hónap eleje
Rajzverseny alsó és felső tagozaton
17. péntek
Megemlékezés a magyarországi németek kitelepítéséről
24. péntek
Első félév vége, osztályozó értekezletek
27. hétfő
Osztályozó értekezletek
28. kedd
Danubia koncert
27-31. hétfő-péntek
Íráskészség mérése 3-4. évfolyamon
29. szerda
Félévi értesítők kiosztása
30. csütörtök
DÖK-nap, diákparlament;
farsang 1400-1600 alsó tagozat, 1600-1900 felső tagozat
3. tanítás nélküli munkanap
31. péntek
Félévzáró nevelőtestületi értekezlet;
4. Tanítás nélküli munkanap
Február
3. hétfő 1700
Szülői értekezlet alsó tagozaton
4. kedd 1700
Szülői értekezlet felső tagozaton
6. csütörtök
OÁTV német, német népismeret
7. péntek
Bolyai Természettudományi verseny 1430
8. szombat
Nyílt nap a leendő első osztályosok szüleinek
10-12.
Alsós vers- és prózamondó verseny
10-14.
Számolási készség mérése 3-4. évfolyamon
13. csütörtök
Német tanulmáyni verseny 5-8. évfolyamon
19. szerda
1. Sulikuckó
20. csütörtök
Felső tagozatos vers- és prózamondó verseny
21. péntek
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Magyar Parasport Napja
25. kedd
Megemlékezés a diktatúrák áldozatairól
Hónap vége
DSD Pilotprüfung (7. és 8. évfolyam)
Március
Hónap eleje
DSD I. írásbeli vizsga (8. évfolyam)
2. hétfő 1630-1830
3. Fogadóóra
2-6.
Pénzügyi és Vállalkozói Témahét
4. szerda
2. Sulikuckó
10. kedd
Kerületi alsós nyelvtan verseny
13. péntek
Március 15-i megemlékezés
17. kedd
Kerületi német tanulmányi verseny
18. szerda
3. Sulikuckó
23. hétfő
Megemlékezés a "Víz világnapjáról"
23-27.
Digitális témahét
23-27. 
Komplex mérés 7. évfolyamon
27. péntek
Művészeti szemle alsó tagozaton
Április
Hónap eleje
DSD I. szóbeli vizsga
1. 
4. Sulikuckó
1-3.
Bemutató órák német nyelvből 1. és 4. évfolyamon
3. péntek
Tavaszi játszóház
4. szombat
Vivicittá városvédő futás
7. kedd
Egészség Világnapja
Költészet napja, irodalmi teaház
8. szerda
5. tanítás nélküli munkanap
Tavaszi szünet:
Április 9. csütörtök - 14. kedd.
Első tanítási nap: április 15. szerda
15-30.
OÁTV szóbeli fordulók
16. csütörtök
Megemlékezés a holokauszt áldozatairól
20-24.
Képesség- és készségmérés 4. évfoylamon - Elemi gondolkodás mérése
Fenntarthatósági témahét
22. szerda
ÖKO-nap; megemlékezés a Föld napjáról
24. péntek
Nemzetiségi nap; TrachtTag
27. hétfő 1630-1830
4. Fogadóóra
27-30.
Nyímt nap az 5. évfolyamosok szüleinek
30. csütörtök
Német továbbképzési nap
április vége, május eleje
Hangos olvasás mérése alsó tagozaton
Hónap vége
Tanulmányi versenyek
Május
1. péntek
Munkaszüneti nap
11. hétfő 1700
Szülői értekezlet alsó tagozaton
12. kedd 1700
Szülői értekezlet felső tagozaton
13. szerda
Szülői értekezlet a beiratkozott elsősök szüleinek
11-15.
Elemgyűjtés, papírgyűjtés
20-22. 
Iskolahét (projektnapok) a 150. tanév jegyében
22. péntek
Gálanap a 150. évforduló jegyében
27. szerda
OKÉV mérés (6. és 8. évfolyam)
27. szerda
Kihívás napja, Gyermeknap - játszóház
28-29. csütörtök-péntek
8. évfolyam írásbeli és szóbeli vizsgája német nyelvből
Hónap folyamán
NETFIT eredményeinek feltöltése (29-ig)
 
"Erasmus+" program: május 31-június 6. projekttalálkozó Németországban
Június
1. hétfő
Pünkösd
2-5.
"Határtalanul!" pályázat
3. szerda
Nemzeti összetartozás napja, megemlékezés
4-5.
Tanulmányi kirándulás vagy osztályprogram
10. szerda
Nevelőtestületi értekezlet, 6. tanítás nélküli munkanap
11. csütörtök
Múzeumi nap, budapesti séta
12. péntek
Ballagás
15. hétfő
Utolsó tanítási nap, Jeles nap
17. szerda 1700
Tanévzáró, bizonyítványosztás
június vége - július eleje
Tábor: német nemzetiségi tábor (3-6. évfolyam számára)