Eredményeink a 2008/2009-es tanévben

Országos Versenyek

Tanulóink képességeinek, kitartó szorgalmának valamint a pedagógusok lelkiismeretes felkészítő munkájának köszönhetően diákjaink kiváló eredményeket érnek el a különböző tanulmányi és művészeti kerületi versenyeken.

A III. kerületi Pedagógiai Szolgáltató Intézet minden évben összesíti az iskolák közötti különböző tanulmányi és művészeti versenyek eredményeit. Ennek alapján a 2008/2009. tanévben iskolánk tanulói (immár hatodik alkalommal) kimagaslóan sok I. helyezést értek el, s szintén elsők lettünk a versenyeredmények összesítésében is. (I-VI. helyezés)

I. helyen végzett tanulók létszáma szerint

Ikolák sorrendje a megszerzett I-VI. helyezés szerint

Gratulálunk tanulóinknak az országos versenyeken elért eredményekhez

Helyesírási verseny Kárpát-medencei döntő
Pölz Kitti 8.a I. hely
Német tanulmányi verseny
Tóth Bence 8.a I. hely
Német vers- és prózamondó verseny - országos forduló
Siklós Csenge 4.b III. hely
Zrínyi Ilona matematika verseny
Üveges Regina 5.a I. hely
Hajós Alfréd Német Szavaló Verseny
Próza kategória
Körmöczy Gréta 7.a II. hely
Gombkötő Tamás 5.a III. hely
Vers kategória
Szathmáry Nóra 5.a III. hely
Országos életvitel és gyakorlati ismeretek
Juhász Petra 8.a
László-Bezeczky Vivien 8.a
Pers Krisztina 8.a
V. hely

Regionális Versenyek

Bendegúz megyei nyelvtan verseny
Vadler Júlia 3.a I. hely
ABACUS matematikai pontversenyen ezüstfokozatú dicséretben részesült
Német vers- és prózamondó verseny
Tóth Bence 8.a I. hely
Siklós Csenge 4.b III. hely

Fővárosi Versenyek

Fővárosi matematika verseny
Varga Dániel 8.a II. hely

Fővárosi német vers- és prózamondó, valamint kisjelenet verseny

Kisjelenet II. kategória
3.a I. hely
Kisjelenet IV. kategória
7.a I. hely
Próza II. kategória
Siklós Csenge 4.b I. hely
Próza IV. kategória
Tóth Bence 8.a I. hely
Vers I. kategória
Ódor Adrienn 2.b II. hely
Próza I. kategória
Henderson Áron 2.b II. hely
Kisjelenet III. kategória
6.b III. hely
Vers IV. kategória
Holles Flóra 7.a III. hely

 

Zrínyi Ilona matematika verseny
Üveges Regina 5.a II. hely
Fővárosi Simonyi Zsigmond helyesírási verseny
Pölz Kitti 8.a II. hely
Somogyi Kata 5.a VI. hely
"Tiszán innen - Dunán túl" budapesti népdaléneklő verseny
Kisegyüttes kategória
Körmöczy Gréta 7.a
Tóth Katalin 7.a
ezüst minősítés
Rajzverseny
Murin Dóra 2.b VII. hely
Fővárosi technika verseny
Juhász Petra 8.a
László-Bezeczky Vivien 8.a
Pers Krisztina 8.a
II. hely
"Életvitel és gyakorlati ismeretek"
Juhász Petra 8.a
László-Bezeczky Vivien 8.a
Pers Krisztina 8.a
II. hely

Kerületi tanulmányi és művészeti versenyek

Csillaghegyi Általános Iskola matematika alapműveleti csapatverseny
Szathmáry Nóra 5.a
Varga Krisztián 6.b
Szomolányi Annamária 7.b
Varga Dániel 8.a
I. hely
Csillaghegyi Általános Iskola matematika alapműveleti verseny - egyéni kategória
Varga Krisztián 6.b I. hely
Szomolányi Annamária 7.b II. hely
Varga Dániel 8.a III. hely
Szathmáry Nóra 5.a IV. hely
ÖKO-7 Természet- és Környezetvédelmi vetélkedő
Egerészölyv
5. évf. csapata I. hely
Palánták
2.b csapata II. hely
Henye Boroszlán
4.évf. csapata II. hely
Pingvinek
8.a csapata II. hely
Szent László komplex történelmi vetélkedő
Dózsa Bernadett 6.b
Huri Bianka 6.b
Pendert Nikolett 6.b
II. hely
Demeter Johanna 6.b
Dobák Zsófia 6.b
Klaus Laura 6.b
III. hely
Kerületi Vers- és prózamondó verseny
Tóth-Kiss Petra 3.a II. hely
Próza
Gombkötő Tamás 5.a
Demeter Johanna 6.b
Henderson Dávid 7.a
Staffel Réka 8.a
I. hely
Szathmáry Nóra 5.a Különdíj
Vers
Klaus Laura 6.b III. hely
Hermann Virginia 7.a IV. hely
Kerületi német tanulmányi verseny
Palásti Zita 7.a I. hely
Gemela Dragica 7.a III. hely
Henderson Dávid 7.a IV. hely
Pölz Kitti 8.a I. hely
Tóth Bence 8.a II. hely
Pers Krisztina 8.a III. hely
Matematika verseny
Varga Dániel 8.a I. hely
Szomolányi Annamária 7.b IV. hely
Kerületi német vers- és prózamondó, valamint kisjelenet verseny
1-2. évfolyam
Henderson Aaron 2.b I. hely (próza)
Ódor Adrienn 2.b I. hely (vers)
2.a osztály II. hely (kisjelenet)
Tóth Gergő 2.b IV. hely (vers)
Mészáros Miklós 1.a IV. hely (próza)
3-4. évfolyam
3. a osztály I. hely (kisjelenet)
Sikós Csenge 4.b I. hely (próza)
Szappanos Liza 3.b II. hely (vers)
Korompai Zsolt 4.a III. hely (próza)
John Tamás 3.b IV. hely (próza)
5-6. évfolyam
6.b osztály I. hely (kisjelenet)
Gombkötő Tamás 5.a I. hely (próza)
5. a osztály II. hely (kisjelenet)
Unger Márk 6.a II. hely (próza)
6.a osztály III. hely (kisjelenet)
Ruhnau Daniel 6.a III. hely (próza)
Somogyi Kata 5.a III. hely (vers)
Gergely Ida 6.a IV. hely (próza)
7-8. évfolyam
7. a osztály I. hely (kisjelenet)
Holles Flóra 7.a I. hely (vers)
Henderson Dávid 7. II. hely (vers)
Tóth Bence 8.a II. hely (próza)
Körmöczy Gréta 7.a III. hely (próza)
Tömösváry Zsigmond 7.a IV. hely (próza)
Angol szépkiejtési verseny
Henderson Dávid 7.a. I. hely
Kerületi nyelvtan verseny
Somogyi Kata 5.a.
Pölz Kitti 8.a.
I. hely
Póta Zsófia 6.b. II. hely
Palásti Zita 7.a. III. hely
3-4. évfolyamos MAGYAR NYELV tanulmányi verseny
Vadler Júlia 3.a. I. hely
Műveltségi vetélkedő
Margull Diána 8.a.
Szathmáry Miklós 8.a.
Tóth Bence 8.a
II. hely
Teleki Pál Földrajz Verseny
Tömösváry Zsigmond 7.a. II. hely
Herman Ottó Országos Biológia Verseny
Pers Krisztina 8.a.
Palásti Zita 7.a.
II. hely
Juhász Petra 8.a. III. hely
Csecsemőgondozási Verseny
Bánföldi Rebeka 6.a.
Tóth Katalin 7.a.
Vermes Panna 6.a.
II. hely
Hevesy György Kémia Verseny
Réz Zsolt 8.a. II. hely
Informatika Verseny
7-8. osztály, Szövegszerkesztés kategória
Tömösváry Zsigmond 7.a. IV. hely
Technika Verseny
Karner Zsolt 8.a.
Szathmáry Miklós 8.a.
Tóth Bence 8.a
IV. hely
Kazinczy Szépkiejtési Verseny
5-6. kategória
Körmöczy Rebeka 6.a. IV. hely

 

"Kirándulj és alkoss" kerületi pályázat
3.a. I. hely
3.b. I. hely
4.a. I. hely
4.b. I. hely
Az Óbudai Nagy László Általános Iskola által meghírdetett vers illusztrációs rajzpályázat
5-6. osztályos korcsoport
Wisinger Flóra 5.a III. hely
7-8. osztályos korcsoport
Hermann Virginia 7.a III. hely
Népdalverseny Duó kategória
Körmöczy Gréta 7.a.
Tóth Kata 7.a.
I. hely
Népdalverseny
Katona Dóra 6.b. II. hely
Tóth Kata 7.a. II. hely
Életvitel verseny
Juhász Petra 8.a.
Pers Krisztina 8.a.
Pöltz Kitti 8.a.
III. hely
Rajz verseny
Murin Dóra 2.b. II. hely
Vadler Júlia 3.a. IV. hely

 

SPORTVERSENYEK
Kerületi Lovaglás Diákolimpia
Alsó tagozat
1-2. osztály
Hardi Anna 1.b I. hely
Somogyi István 1.a III. hely
Szemán Annamária 1.a V. hely
3-4. osztály
Csala Rozália 3.b I. hely
Szentágotay Lili 3.b II. hely
Somogyi Dorottya 3.b III. hely
Felső tagozat
Kezdő
Csaba Bernadett 5.a I. hely
Bánföldi Rebeka 6.a III. hely
Nanys Mónika 5.a IV. hely
Somogyi Kata 5.a V. hely
Haladó
Busa Nikolett 7.b IV. hely
SAKKVERSENY (lányok)
I. korcsoport
Domonkos Nikolett 2.b. I. hely
Lombár Eszter 3.b. II. hely
II. korcsoport
Nagy Fanni 4.b. I. hely
Szirmai-Szabó Réka 3.b. II. hely
Somogyi Dorottya 3.b. III. hely
CSAPATVERSENY
Domonkos Nikolett 2.b.
Lombár Eszter 3.b.
Nagy Fanni 4.b.
I. hely
SAKKVERSENY (fiúk)
I. korcsoport
John Tamás 3.b. II. hely
II. korcsoport
Pendert Balázs 3.b. I. hely
Bálint Bence 3.a. III. hely
CSAPATVERSENY I-II. korcsoport
John Tamás 3.b.
Pendert Balázs 3.b.
Bálint Bence 3.a.
I. hely
CSAPATVERSENY III-IV. korcsoport
Bielik Renátó 6.a.
Holles Dénes 5.b.
Unger Márk 6.a.
Varga Dániel 8.a.
Winkler Dávid 5.a.
IV. hely
Falmászás (lányok)
I. korcsoport (csapatverseny)
Felföldi Nóra 2.a.
Mahmoud Sára 2.b.
Szabó Adél 2.b.
Szomolányi Krisztina 2.a
I. hely
II. korcsoport (csapatverseny)
Kemény Dorottya 4.b.
Kocsán Petra 3.a.
Kővári Regina 4.b.
Szentágotay Noémi 4.a.
Tordi Luca 4.a.
Tóth-Kiss Petra 3.a.
III. hely
II. korcsoport (egyéni)
Szentágotay Noémi 4.a. IV. hely
III. korcsoport (5-6. osztály) csapatban
Bessei-Bendekovics Liza 5.b
Csala Orsolya 5.b
Hegedűs Szilvia 5.a
Mikoly Diána 5.a
I. hely
III. korcsoport (5-6. osztály) egyéniben
Csala Orsolya 5.b II. hely
Mikoly Diána 5.a III. hely
Falmászás (fiúk)
I. korcsoport (egyéni)
Korompai Ákos 2.b. II. hely
I. korcsoport (csapatverseny)
Dembinszky Máté 2.b.
Ivány Zsombor 2.a.
Korompai Ákos 2.b.
Parádi Gergely 2.a.
III. hely

A III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által az általános és középiskolák számára rendezett "ISKOLABÜFÉK ÉVE" rendezvénysorozaton iskolánk III. helyezést ért el.

Iskolánk az országos elemgyűjtő versenyen létszámtól független kategóriában 12. helyezést ért el, amiért 50.000 Ft jutalomban részesült.