Programjaink témakör szerint

A 2019/2020. tanév helyi rendje

(11/2019. (VII. 3.) EMMI rendelet alapján)

 

Szorgalmi idő:
2019. szeptember 2 – 2020. június 15.
Tanítási napok száma: 180

 

Tanítási szünetek a szorgalmi időszakban: (utolsó és első tanítási nap)
Őszi szünet:       
2019. október 28 – 31. (október 25 – november 4.)
Téli szünet:
2019. december 23 – 2020. január 3. (december 20 – január 6.)
Tavaszi szünet:
2020. április 9 – április 14. (április 8 – április 15.)

 

Első félév vége:
2020. január 24.
Félévi értesítő kiosztása:
2020. január 29.
Év végi bizonyítvány osztása:
2020. június 17.

 

Tanítás nélküli munkanapok:
2019. október 8.
Pályaorientációs nap
2019. november 11.
Márton-napi ünnepség
2020. január 30.
DÖK nap
2020. január 31.
Nevelőtestületi értekezlet
2020. április 8.
Szakmai nap
2020. június 10.
Nevelőtestületi értekezlet

 

Szülői értekezletek:
2019. szeptember 4.
Első osztályos szülői értekezlet
2019. szeptember 9.
Alsó tagozatos szülői értekezlet
2019. szeptember 10.
Felső tagozatos szülői értekezlet
2019. október 24.
8. évf. beiskolázási tájékoztató
2020. február 3.
Alsó tagozatos szülői értekezlet
2020. február 4.
Felső tagozatos szülői értekezlet
2020. május 11.
Alsó tagozatos szülői értekezlet
2020. május 12.
Felső tagozatos szülői értekezlet
2020. május 13.
Beiratkozott elsős szülői értekezlet

 

Fogadóórák (1630 – 1830):
2019. október 14.
2019. december 2.
2020. március 2.
2020. április 27.

 

Bemutató órák, nyílt napok:
2019. november 27.
Igazgatói tájékoztató leendő elsősök szüleinek
2019. december 4-5.
Nyílt nap az 1. évfolyamos osztályok szüleinek
2020. február 8.
Nyílt nap a leendő első osztályosok szüleinek
2020. április 1-3.
Bemutató órák németből 1. és 4. évfolyamon
2020. április 27-30.
Nyílt nap az 5. osztályosok szüleinek

 

Kulturális és tanulmányi versenyek:
2019. október 7-11.
Felsős helyesírási verseny
2019. október 11.
Bolyai Matematika Csapatverseny
2019. november 5-6.
Német vers- és prózamondó verseny
2019. november 6.
Alsós Kazinczy szépkiejtési verseny
2019. november 15.
Német Művészeti Szemle
2019. november 19.
Népdaléneklési verseny 
2019. november 20.
Könyvtárverseny 3-4. évfolyamon
2019. december eleje
Tanulmányi versenyek 3-4. évfolyamon
2019. december 10.
Felsős Kazinczy szépkiejtési verseny
2020. január eleje
Iskolai rajzversenyek
2020. február 6.
OÁTV német, német népismeret
2020. február 10-12.
Alsós vers- és prózamondó verseny
2020. február 13.
Német tanulmányi verseny 5-8. évfolyamon
2020. február 20.
Felsős vers- és prózamondó verseny
2020. február 21.
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
2020. április vége
Tanulmányi versenyek

 

Sportversenyek:
2019. szeptember 14.
Sportnap
2019. szeptember 27.
Európai Diáksport Napja
2019. szeptember 28.
Spar Budapest Maraton
2019. december 4.
Házi sakkverseny
2020. február 21.
Magyar Parasport Napja
2019. április 4.
Vivicitta Városvédő Futás
2020. január 8 – április 24.
NETFIT
2020. május 27.
Kihívás napja
 
Ünnepélyek, megemlékezések:
2019. szeptember 2.
Tanévnyitó ünnepség
2019. október 4.
Aradi vértanúk napja
2019. október 22.
Megemlékezés az 1956-os forradalomról
2019. november 8.
Márton-nap az ovisoknak
2019. november 11.
Márton-napi ünnepség
2019. december 6.
Mikulás ünnepség
2019. december közepe
Német nyelvű adventi ünnepség
2019. december 20.
Iskolai karácsonyi ünnepség
2020. január 17.
Megemlékezés a magyarországi németek kitelepítéséről
2020. február 25.
Diktatúrák áldozatainak emléknapja
2020. március 13.
Március 15-i ünnepség
2020. április 16.
Holokauszt áldozatainak emléknapja
2020. május 22.
Gálanap a 150. évforduló jegyében
2020. június 3.
Nemzeti összetartozás napja
2020. június 12.
Ballagás
2020. június 15.
Jeles nap 
2020. június 17.
Tanévzáró, bizonyítványosztás

 

 

Egyéb rendezvények:
2019. szeptember 23.
Nagy iskolai kirándulás
 
2019. szeptember 24-27.
Papírgyűjtés
2019. október 5.
Öregdiák találkozó
2019. október 18.
Szüreti játszóház
2019. november 7-8.
Elemgyűjtés
2019. november 13.
Magyar nyelv napja
2019. november 18.
Danubia koncert
2019. december 6.
Karácsonyi kézműves foglalkozások
2019. december 7.
Téli vásár
Karácsonyi koncert
2020. január 28.
Danubia koncert
2020. január 30.
DÖK-nap
Farsang
2020. február 19.
1. Sulikuckó
2020. március 2-6.
Pénzügyi és vállalkozói témahét
2020. március 4.
2. Sulikuckó
2020. március 18.
3. Sulikuckó
2020. március 23.
Megemlékezés a „Víz világnapjáról”
2020. március 23-27.
Digitális témahét
2020. március 27.
Művészeti Szemle alsó tagozaton
2020. április 1.
4. Sulikuckó
2020. április 3.
Tavaszi játszóház
2020. április 7.
Egészség világnapja
Költészet napja, irodalmi teaház
2020. április 20-24. 
Fenntarthatósági témahét
2020. április 22.
ÖKO-nap, A Föld napja
2020. május 24.
TrachtTag
2020. május 11-15.
Elem- és papírgyűjtés
2020. május 20-22.
Projekthét/Iskolahét a 150. évforduló jegyében
2020. május 27.
Gyermeknap, játszóház
2020. június 2-5.
Határtalanul! 7. évfolyam
2020. június 4.
Tanulmányi kirándulás
2020. június 5.
Osztályprogram
2020. június 11.
Múzeumi nap

 

Egyéb tájékoztatók:
2019. október 24. Szülői a 8. osztűlyosok továbbtanulásával kapcsolatban
2019. november 27. Igazgatói tájékoztató leendő elsősök szüleinek
2020. február 8. Nyílt nap leendő elsősök szüleinek
2020. április 30. Német továbbképzési nap
2020. május 20-ig Igényfelmérés tanórán kívüli programokra, hittanra

 

Táborok:
2020. június vége - július eleje Német nemzetiségi tábor 3-6. évfolyamosok számára